Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country Status
1 PUDA Marta TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL 
2 KOZACZUK Małgorzata AZS AWF WARSZAWA    POL 
3 MATUSZAK Sylwia KKSZ KONIN    POL 
4 CIEŚLAR Zuzanna ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
5 CIEŚLAR Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
6 OKINE Marta KS KARABELA    POL 
7 ROWIŃSKA Emilia 11  AZS AWF WARSZAWA    POL 
8 LENKIEWICZ Zuzanna 12  TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL 
9 KURZYNA Urszula 13  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
10 NOWINOWSKA Natalia 15  KKSZ KONIN    POL 
11 DRYGAŁA Gabriela 16  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
12 ZAWODNIAK Małgorzata 17  KKSZ KONIN    POL 
13 MARCINIAK Agata 18  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
14 WALERIAŃCZYK Weronika 19  KKSZ KONIN    POL 
15 BARTOSZ Roksana 21  DRAGON ŁÓDŹ    POL 
16 DOBIŃSKA Julia 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
17 SEREDYŃSKA Blanka 23  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
18 GAŁECKA Natalia 24  AZS AWF WARSZAWA    POL 
19 MIECZKOWSKA Gabriela 42  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
20 LASKOWSKA Natalia 43  AZS AWF WARSZAWA    POL 
21 WRÓBEL Zuzanna 45  KS KARABELA    POL 
22 BUSELT Zuzanna 51  KKSZ KONIN    POL 
23 OWCZAREK Ewelina   KKSZ KONIN    POL 
24 WOŹNIAK Nikola   KKSZ KONIN    POL 
25 SAŁATA Amelia   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
26 KOZIARSKA Natalia   KKSZ KONIN    POL 
27 KORDEL Kalina   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
28 DZIĘCIELAK Martyna   KKSZ KONIN    POL 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 11:45 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KOZIARSKA Natalia
KKSZ KONIN / POL
1 D3 V5 V5 D0 D4 D1 2 0.33 18 26 -8
DOBIŃSKA Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
2 V5 V5 V5 D2 D3 D4 3 0.50 24 23 +1
WRÓBEL Zuzanna
KS KARABELA / POL
3 D4 D3 V5 D1 D2 D0 1 0.17 15 26 -11
WOŹNIAK Nikola
KKSZ KONIN / POL
4 D2 D2 D1 D1 D2 D2 0 0.00 10 30 -20
PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
ROWIŃSKA Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
6 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 0.83 28 18 +10
KURZYNA Urszula
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
7 V5 V5 V5 V5 D0 D2 4 0.67 22 17 +5
Referee(s):
SOBALA Marcin
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL

Pool #2
On strip 2  at 11:45 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
NOWINOWSKA Natalia
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D4 D3 V5 V5 D1 3 0.50 23 22 +1
SEREDYŃSKA Blanka
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
2 D1 D0 D4 D1 D4 D1 0 0.00 11 30 -19
BARTOSZ Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
3 V5 V5 V5 D1 V5 D0 4 0.67 21 15 +6
OWCZAREK Ewelina
KKSZ KONIN / POL
4 V5 V5 D0 D4 D2 D2 2 0.33 18 27 -9
LENKIEWICZ Zuzanna
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
5 D4 V5 V5 V5 D4 D2 3 0.50 25 21 +4
SAŁATA Amelia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 D2 V5 D1 V5 V5 D1 3 0.50 19 25 -6
KOZACZUK Małgorzata
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
Referee(s):
CHŁOSTA Leszek
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL

Pool #3
On strip 5  at 11:45 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
WALERIAŃCZYK Weronika
KKSZ KONIN / POL
1 D3 V5 V5 V5 D4 D3 3 0.50 25 22 +3
MATUSZAK Sylwia
KKSZ KONIN / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 14 +13
BUSELT Zuzanna
KKSZ KONIN / POL
3 D1 D2 V5 V5 D2 D4 2 0.33 19 27 -8
GAŁECKA Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
4 D2 D0 D4 V5 D2 D2 1 0.17 15 28 -13
KORDEL Kalina
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
5 D4 D3 D3 D3 D3 D1 0 0.00 17 30 -13
DRYGAŁA Gabriela
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
6 V5 D1 V5 V5 V5 D2 4 0.67 23 21 +2
OKINE Marta
KS KARABELA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
Referee(s):
GAL Łukasz
KKSZ KONIN / POL

Pool #4
On strip FIN  at 11:45 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
ZAWODNIAK Małgorzata
KKSZ KONIN / POL
1 D3 D2 V5 D3 V5 V5 3 0.50 23 20 +3
CIEŚLAR Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
2 V5 D2 V5 V5 D4 V5 4 0.67 26 20 +6
MARCINIAK Agata
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
3 V5 V5 V5 D2 V5 D3 4 0.67 25 18 +7
DZIĘCIELAK Martyna
KKSZ KONIN / POL
4 D1 D0 D0 D0 D3 D3 0 0.00 7 30 -23
CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
5 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 16 +12
LASKOWSKA Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
6 D1 V5 D4 V5 D3 D4 2 0.33 22 27 -5
MIECZKOWSKA Gabriela
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
7 D3 D4 V5 V5 D3 V5 3 0.50 25 25 0
Referee(s):
GNIEWKOWSKI Marek
AZS AWF WARSZAWA / POL

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country V V/M TS TR Ind Status
1T PUDA Marta TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL  1.00  30  +23  Advanced
1T KOZACZUK Małgorzata AZS AWF WARSZAWA    POL  1.00  30  +23  Advanced
3 OKINE Marta KS KARABELA    POL  1.00  30  14  +16  Advanced
4 MATUSZAK Sylwia KKSZ KONIN    POL  0.83  27  14  +13  Advanced
5 CIEŚLAR Zuzanna ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.83  28  16  +12  Advanced
6 ROWIŃSKA Emilia 11  AZS AWF WARSZAWA    POL  0.83  28  18  +10  Advanced
7 MARCINIAK Agata 18  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL  0.67  25  18  +7  Advanced
8 CIEŚLAR Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.67  26  20  +6  Advanced
9 BARTOSZ Roksana 21  DRAGON ŁÓDŹ    POL  0.67  21  15  +6  Advanced
10 KURZYNA Urszula 13  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL  0.67  22  17  +5  Advanced
11 DRYGAŁA Gabriela 16  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL  0.67  23  21  +2  Advanced
12 LENKIEWICZ Zuzanna 12  TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL  0.50  25  21  +4  Advanced
13 WALERIAŃCZYK Weronika 19  KKSZ KONIN    POL  0.50  25  22  +3  Advanced
14 ZAWODNIAK Małgorzata 17  KKSZ KONIN    POL  0.50  23  20  +3  Advanced
15 DOBIŃSKA Julia 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.50  24  23  +1  Advanced
16 NOWINOWSKA Natalia 15  KKSZ KONIN    POL  0.50  23  22  +1  Advanced
17 MIECZKOWSKA Gabriela 42  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL  0.50  25  25  Advanced
18 SAŁATA Amelia   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.50  19  25  -6  Advanced
19 LASKOWSKA Natalia 43  AZS AWF WARSZAWA    POL  0.33  22  27  -5  Advanced
20 BUSELT Zuzanna 51  KKSZ KONIN    POL  0.33  19  27  -8  Advanced
21 KOZIARSKA Natalia   KKSZ KONIN    POL  0.33  18  26  -8  Advanced
22 OWCZAREK Ewelina   KKSZ KONIN    POL  0.33  18  27  -9  Advanced
23 WRÓBEL Zuzanna 45  KS KARABELA    POL  0.17  15  26  -11  Eliminated
24 GAŁECKA Natalia 24  AZS AWF WARSZAWA    POL  0.17  15  28  -13  Eliminated
25 KORDEL Kalina   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.00  17  30  -13  Eliminated
26 SEREDYŃSKA Blanka 23  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL  0.00  11  30  -19  Eliminated
27 WOŹNIAK Nikola   KKSZ KONIN    POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
28 DZIĘCIELAK Martyna   KKSZ KONIN    POL  0.00  30  -23  Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) KOZACZUK Małgorzata
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  (1) KOZACZUK Małgorzata
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(32) -BYE-   
    (1) KOZACZUK Małgorzata
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(17) MIECZKOWSKA Gabriela
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  15 - 9
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  (16) NOWINOWSKA Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
 
(16) NOWINOWSKA Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 10
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
    (1) KOZACZUK Małgorzata
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(9) BARTOSZ Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
  15 - 9
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (9) BARTOSZ Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
   
(24) -BYE-       
    (8) CIEŚLAR Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(25) -BYE-    15 - 10
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
  (8) CIEŚLAR Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(8) CIEŚLAR Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
    (1) CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
(5) CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 14
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  (5) CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(28) -BYE-       
    (5) CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(21) KOZIARSKA Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 4
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
  (12) LENKIEWICZ Zuzanna
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
     
(12) LENKIEWICZ Zuzanna
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
15 - 8
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
    (4) CIEŚLAR Zuzanna
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(13) WALERIAŃCZYK Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 14
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
  (13) WALERIAŃCZYK Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
   
(20) BUSELT Zuzanna
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 10
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
    (4) MATUSZAK Sylwia
KKSZ KONIN / POL
 
 
(29) -BYE-    15 - 8
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
  (4) MATUSZAK Sylwia
KKSZ KONIN / POL
 
 
(4) MATUSZAK Sylwia
KKSZ KONIN / POL
 
   
    (1) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
(3) OKINE Marta
KS KARABELA / POL
 
  15 - 8
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (3) OKINE Marta
KS KARABELA / POL
 
   
(30) -BYE-       
    (3) OKINE Marta
KS KARABELA / POL
 
   
(19) LASKOWSKA Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 14
Ref:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
  (14) ZAWODNIAK Małgorzata
KKSZ KONIN / POL
 
     
(14) ZAWODNIAK Małgorzata
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 14
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
     
    (3) ROWIŃSKA Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(11) DRYGAŁA Gabriela
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
  15 - 14
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
  (11) DRYGAŁA Gabriela
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
       
(22) OWCZAREK Ewelina
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 4
Ref:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
       
    (6) ROWIŃSKA Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(27) -BYE-    15 - 13
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
  (6) ROWIŃSKA Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(6) ROWIŃSKA Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
       
    (2) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
 
(7) MARCINIAK Agata
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
  15 - 8
Ref:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
 
  (7) MARCINIAK Agata
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
   
(26) -BYE-       
    (7) KURZYNA Urszula
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
   
(23) -BYE-    15 - 12
Ref:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
  (10) KURZYNA Urszula
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
     
(10) KURZYNA Urszula
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
       
    (2) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
 
(15) DOBIŃSKA Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 8
Ref:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
  (15) DOBIŃSKA Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(18) SAŁATA Amelia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 9
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
    (2) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
 
(31) -BYE-    15 - 5
Ref:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
 
  (2) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
 
(2) PUDA Marta
TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC / POL
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:43 PM
Place Name Club(s) Division Country
1 PUDA Marta TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL 
2 CIEŚLAR Zuzanna ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
3T KOZACZUK Małgorzata AZS AWF WARSZAWA    POL 
3T ROWIŃSKA Emilia AZS AWF WARSZAWA    POL 
5 OKINE Marta KS KARABELA    POL 
6 MATUSZAK Sylwia KKSZ KONIN    POL 
7 CIEŚLAR Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
8 KURZYNA Urszula UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
9 MARCINIAK Agata O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
10 BARTOSZ Roksana DRAGON ŁÓDŹ    POL 
11 DRYGAŁA Gabriela O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
12 LENKIEWICZ Zuzanna TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC    POL 
13 WALERIAŃCZYK Weronika KKSZ KONIN    POL 
14 ZAWODNIAK Małgorzata KKSZ KONIN    POL 
15 DOBIŃSKA Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
16 NOWINOWSKA Natalia KKSZ KONIN    POL 
17 MIECZKOWSKA Gabriela UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
18 SAŁATA Amelia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
19 LASKOWSKA Natalia AZS AWF WARSZAWA    POL 
20 BUSELT Zuzanna KKSZ KONIN    POL 
21 KOZIARSKA Natalia KKSZ KONIN    POL 
22 OWCZAREK Ewelina KKSZ KONIN    POL 
23 WRÓBEL Zuzanna KS KARABELA    POL 
24 GAŁECKA Natalia AZS AWF WARSZAWA    POL 
25 KORDEL Kalina ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
26 SEREDYŃSKA Blanka UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
27 WOŹNIAK Nikola KKSZ KONIN    POL 
28 DZIĘCIELAK Martyna KKSZ KONIN    POL