Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country Status
1 OCIŃSKI Jakub AZS AWF KATOWICE    POL 
2 GODLEWSKI Mateusz KKSZ KONIN    POL 
3 BIAŁECKI Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
4 KACZKOWSKI Krzysztof ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
5 SZCZEPANIK Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
6 BRONISZEWSKI Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
7 KNEZ Mateusz 10  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
8 DZWONIARSKI Damian 13  UKS SZABLA BRZOZA    POL 
9 PYTEL Tomasz 14  AZS AWF KATOWICE    POL 
10 LIPIŃSKI Marcin 19  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
11 ŁAWRESZ Damian 20  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
12 BORKIEWICZ Krystian 21  KKSZ KONIN    POL 
13 ZIARNOWSKI Rafał 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
14 STANISŁAWSKI Adrian 26  KKSZ KONIN    POL 
15 SOSULSKI Piotr 29  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
16 SZREDER Michał 32  KKSZ KONIN    POL 
17 PELIŃSKI Oskar 35  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
18 GAŁECKI Rafał 36  AZS AWF WARSZAWA    POL 
19 GLANC Sebastian 37  KKSZ KONIN    POL 
20 PROKOPOWICZ Mateusz 43  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
21 TROĆ Jędrzej 48  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
22 PAŁASZ Patryk 50  KKSZ KONIN    POL 
23 ZIOMEK Robert 57  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
24 BOŃCZAK Miłosz 59  AZS AWF KATOWICE    POL 
25 KUBICA Kacper 61  AZS AWF KATOWICE    POL 
26 KRUSZEWSKI Jan 63  AZS AWF WARSZAWA    POL 
27 NOWINOWSKI Kacper 65  KKSZ KONIN    POL 
28 GOŹDZIK Kamil   KKSZ KONIN    POL 
29 KARCZEWSKI Kacper   KS KARABELA    POL 
30 JEDWABNY Gracjan   KKSZ KONIN    POL 
31 PATINO Emil       VEN 
32 MICHALSKI Philip   KU AZS-UAM POZNAŃ.    POL 
33 PIGUŁA Jan   SSIR W KRAMSKU    POL 
34 FIEDOROWICZ Mikołaj   UKS SZABLA BRZOZA    POL 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
GLANC Sebastian
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D4 V5 V5 V5 4 0.80 24 19 +5
ŁAWRESZ Damian
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
2 D3 V5 V5 V5 D3 3 0.60 21 18 +3
PATINO Emil
VEN
3 V5 D1 V5 V5 V5 4 0.80 21 16 +5
JEDWABNY Gracjan
KKSZ KONIN / POL
4 D3 D4 D1 V5 D2 1 0.20 15 24 -9
TROĆ Jędrzej
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
5 D4 D3 D3 D4 D1 0 0.00 15 25 -10
LIPIŃSKI Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 D4 V5 D3 V5 V5 3 0.60 22 16 +6
Referee(s):
DOMINIK Grzegorz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL

Pool #2
On strip 2  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
BORKIEWICZ Krystian
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.83 27 19 +8
MICHALSKI Philip
KU AZS-UAM POZNAŃ. / POL
2 D2 D1 D2 D2 D3 D0 0 0.00 10 30 -20
KARCZEWSKI Kacper
KS KARABELA / POL
3 D4 V5 D2 D4 D1 D2 1 0.17 18 26 -8
GODLEWSKI Mateusz
KKSZ KONIN / POL
4 D4 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 17 +12
PROKOPOWICZ Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D4 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.67 28 23 +5
PYTEL Tomasz
AZS AWF KATOWICE / POL
6 V5 V5 V5 D2 D4 V5 4 0.67 26 17 +9
ZIOMEK Robert
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 D0 V5 V5 D2 D3 D1 2 0.33 16 22 -6
Referee(s):
TYLKOWSKI Tomasz
KKSZ KONIN / POL

Pool #3
On strip 5  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
GOŹDZIK Kamil
KKSZ KONIN / POL
1 D2 D2 D1 D1 V5 D1 1 0.17 12 25 -13
DZWONIARSKI Damian
UKS SZABLA BRZOZA / POL
2 V5 V5 D1 D3 V5 D4 3 0.50 23 20 +3
ZIARNOWSKI Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
3 V5 D2 D3 V5 V5 V5 4 0.67 25 19 +6
PAŁASZ Patryk
KKSZ KONIN / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 D4 5 0.83 29 13 +16
BIAŁECKI Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
5 V5 V5 D1 D3 V5 V5 4 0.67 24 17 +7
PIGUŁA Jan
SSIR W KRAMSKU / POL
6 D0 D1 D2 D0 D0 D1 0 0.00 4 30 -26
GAŁECKI Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 D4 V5 D3 V5 4 0.67 27 20 +7
Referee(s):
MAZUREK Jarosław
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL

Pool #4
On strip 6  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
PELIŃSKI Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
1 D4 D3 D0 V5 V5 V5 3 0.50 22 17 +5
STANISŁAWSKI Adrian
KKSZ KONIN / POL
2 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 15 +14
BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
3 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 16 +10
KACZKOWSKI Krzysztof
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
4 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 0.83 27 13 +14
NOWINOWSKI Kacper
KKSZ KONIN / POL
5 D0 D3 D2 D3 D4 V5 1 0.17 17 25 -8
BOŃCZAK Miłosz
AZS AWF KATOWICE / POL
6 D2 D2 D4 D1 V5 V5 2 0.33 19 26 -7
FIEDOROWICZ Mikołaj
UKS SZABLA BRZOZA / POL
7 D0 D0 D0 D0 D0 D2 0 0.00 2 30 -28
Referee(s):
GNIEWKOWSKI Marek
AZS AWF WARSZAWA / POL

Pool #5
On strip FIN  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KUBICA Kacper
AZS AWF KATOWICE / POL
1 D1 D1 D2 D0 D2 0 0.00 6 25 -19
KRUSZEWSKI Jan
AZS AWF WARSZAWA / POL
2 V5 V5 D0 D0 V5 3 0.60 15 16 -1
SOSULSKI Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
3 V5 D2 D1 D0 V5 2 0.40 13 19 -6
KNEZ Mateusz
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
4 V5 V5 V5 D2 V5 4 0.80 22 12 +10
SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 2 +23
SZREDER Michał
KKSZ KONIN / POL
6 V5 D3 D3 D4 D0 1 0.20 15 22 -7
Referee(s):
CHŁOSTA Leszek
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Division Country V V/M TS TR Ind Status
1 SZCZEPANIK Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA    POL  1.00  25  +23  Advanced
2 PAŁASZ Patryk 50  KKSZ KONIN    POL  0.83  29  13  +16  Advanced
3 STANISŁAWSKI Adrian 26  KKSZ KONIN    POL  0.83  29  15  +14  Advanced
4 KACZKOWSKI Krzysztof ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.83  27  13  +14  Advanced
5 GODLEWSKI Mateusz KKSZ KONIN    POL  0.83  29  17  +12  Advanced
6 BRONISZEWSKI Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA    POL  0.83  26  16  +10  Advanced
7 BORKIEWICZ Krystian 21  KKSZ KONIN    POL  0.83  27  19  +8  Advanced
8 KNEZ Mateusz 10  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL  0.80  22  12  +10  Advanced
9 GLANC Sebastian 37  KKSZ KONIN    POL  0.80  24  19  +5  Advanced
10 PATINO Emil       VEN  0.80  21  16  +5  Advanced
11 PYTEL Tomasz 14  AZS AWF KATOWICE    POL  0.67  26  17  +9  Advanced
12 GAŁECKI Rafał 36  AZS AWF WARSZAWA    POL  0.67  27  20  +7  Advanced
13 BIAŁECKI Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA    POL  0.67  24  17  +7  Advanced
14 ZIARNOWSKI Rafał 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.67  25  19  +6  Advanced
15 PROKOPOWICZ Mateusz 43  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL  0.67  28  23  +5  Advanced
16 LIPIŃSKI Marcin 19  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.60  22  16  +6  Advanced
17 ŁAWRESZ Damian 20  UKS 13 BIAŁYSTOK    POL  0.60  21  18  +3  Advanced
18 KRUSZEWSKI Jan 63  AZS AWF WARSZAWA    POL  0.60  15  16  -1  Advanced
19 PELIŃSKI Oskar 35  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.50  22  17  +5  Advanced
20 DZWONIARSKI Damian 13  UKS SZABLA BRZOZA    POL  0.50  23  20  +3  Advanced
21 SOSULSKI Piotr 29  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.40  13  19  -6  Advanced
22 ZIOMEK Robert 57  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL  0.33  16  22  -6  Advanced
23 BOŃCZAK Miłosz 59  AZS AWF KATOWICE    POL  0.33  19  26  -7  Advanced
24 SZREDER Michał 32  KKSZ KONIN    POL  0.20  15  22  -7  Advanced
25 JEDWABNY Gracjan   KKSZ KONIN    POL  0.20  15  24  -9  Advanced
26 KARCZEWSKI Kacper   KS KARABELA    POL  0.17  18  26  -8  Advanced
27 NOWINOWSKI Kacper 65  KKSZ KONIN    POL  0.17  17  25  -8  Advanced
28 GOŹDZIK Kamil   KKSZ KONIN    POL  0.17  12  25  -13  Eliminated
29 TROĆ Jędrzej 48  O.Ś. AZS POZNAŃ    POL  0.00  15  25  -10  Eliminated
30 KUBICA Kacper 61  AZS AWF KATOWICE    POL  0.00  25  -19  Eliminated
31 MICHALSKI Philip   KU AZS-UAM POZNAŃ.    POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
32 PIGUŁA Jan   SSIR W KRAMSKU    POL  0.00  30  -26  Eliminated
33 FIEDOROWICZ Mikołaj   UKS SZABLA BRZOZA    POL  0.00  30  -28  Eliminated
DNF OCIŃSKI Jakub AZS AWF KATOWICE    POL            Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  (1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(32) -BYE-   
    (1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(17) ŁAWRESZ Damian
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  15 - 4
Ref:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (16) LIPIŃSKI Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(16) LIPIŃSKI Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 11
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
    (1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(9) GLANC Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 6
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (9) GLANC Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
   
(24) SZREDER Michał
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 7
Ref:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
Video:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
    (8) KNEZ Mateusz
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
 
(25) JEDWABNY Gracjan
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 10
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
  (8) KNEZ Mateusz
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
 
(8) KNEZ Mateusz
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
15 - 11
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
    (1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(5) GODLEWSKI Mateusz
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 7
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (5) GODLEWSKI Mateusz
KKSZ KONIN / POL
 
   
(28) -BYE-       
    (5) GODLEWSKI Mateusz
KKSZ KONIN / POL
 
   
(21) SOSULSKI Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 9
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
  (12) SOSULSKI Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(12) GAŁECKI Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 7
Ref:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
     
    (4) KACZKOWSKI Krzysztof
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(13) BIAŁECKI Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  15 - 11
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
  (13) BIAŁECKI Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
   
(20) DZWONIARSKI Damian
UKS SZABLA BRZOZA / POL
 
15 - 11
Ref:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
    (4) KACZKOWSKI Krzysztof
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(29) -BYE-    15 - 11
Ref:  TYLKOWSKI Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
 
  (4) KACZKOWSKI Krzysztof
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(4) KACZKOWSKI Krzysztof
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
    (1) SZCZEPANIK Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(3) STANISŁAWSKI Adrian
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 12
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
  (3) STANISŁAWSKI Adrian
KKSZ KONIN / POL
 
   
(30) -BYE-       
    (3) STANISŁAWSKI Adrian
KKSZ KONIN / POL
 
   
(19) PELIŃSKI Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 6
Ref:  GNIEWKOWSKI Marek  AZS AWF WARSZAWA / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
  (14) ZIARNOWSKI Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(14) ZIARNOWSKI Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 8
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
     
    (3) BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
   
(11) PYTEL Tomasz
AZS AWF KATOWICE / POL
 
  15 - 13
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
  (11) PYTEL Tomasz
AZS AWF KATOWICE / POL
 
       
(22) ZIOMEK Robert
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 6
Ref:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
       
    (6) BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
     
(27) NOWINOWSKI Kacper
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 7
Ref:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
 
     
  (6) BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
     
(6) BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
15 - 4
Ref:  MAZUREK Jarosław  UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
    (2) BRONISZEWSKI Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(7) BORKIEWICZ Krystian
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 8
Ref:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
  (7) BORKIEWICZ Krystian
KKSZ KONIN / POL
 
   
(26) KARCZEWSKI Kacper
KS KARABELA / POL
 
15 - 2
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  CHŁOSTA Leszek  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
    (7) BORKIEWICZ Krystian
KKSZ KONIN / POL
 
   
(23) BOŃCZAK Miłosz
AZS AWF KATOWICE / POL
 
  15 - 10
Ref:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
  (10) PATINO Emil
VEN
 
     
(10) PATINO Emil
VEN
 
15 - 11
Ref:  PIGUŁA Tomasz  KKSZ KONIN / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
    (2) PROKOPOWICZ Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
(15) PROKOPOWICZ Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  15 - 12
Ref:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
Video:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
  (15) PROKOPOWICZ Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
   
(18) KRUSZEWSKI Jan
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 7
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  GAL Łukasz  KKSZ KONIN / POL
 
   
    (2) PROKOPOWICZ Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
(31) -BYE-    15 - 6
Ref:  DOMINIK Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
Video:  SOBALA Marcin  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
  (2) PAŁASZ Patryk
KKSZ KONIN / POL
 
 
(2) PAŁASZ Patryk
KKSZ KONIN / POL
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:43 PM
Place Name Club(s) Division Country
1 SZCZEPANIK Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
2 BRONISZEWSKI Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
3T PROKOPOWICZ Mateusz UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
3T KACZKOWSKI Krzysztof ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
5 STANISŁAWSKI Adrian KKSZ KONIN    POL 
6 GODLEWSKI Mateusz KKSZ KONIN    POL 
7 BORKIEWICZ Krystian KKSZ KONIN    POL 
8 KNEZ Mateusz O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
9 PAŁASZ Patryk KKSZ KONIN    POL 
10 GLANC Sebastian KKSZ KONIN    POL 
11 PATINO Emil     VEN 
12 PYTEL Tomasz AZS AWF KATOWICE    POL 
13 BIAŁECKI Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA    POL 
14 ZIARNOWSKI Rafał ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
15 LIPIŃSKI Marcin ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
16 SOSULSKI Piotr ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
17 GAŁECKI Rafał AZS AWF WARSZAWA    POL 
18 ŁAWRESZ Damian UKS 13 BIAŁYSTOK    POL 
19 KRUSZEWSKI Jan AZS AWF WARSZAWA    POL 
20 PELIŃSKI Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
21 DZWONIARSKI Damian UKS SZABLA BRZOZA    POL 
22 ZIOMEK Robert ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY    POL 
23 BOŃCZAK Miłosz AZS AWF KATOWICE    POL 
24 SZREDER Michał KKSZ KONIN    POL 
25 JEDWABNY Gracjan KKSZ KONIN    POL 
26 KARCZEWSKI Kacper KS KARABELA    POL 
27 NOWINOWSKI Kacper KKSZ KONIN    POL 
28 GOŹDZIK Kamil KKSZ KONIN    POL 
29 TROĆ Jędrzej O.Ś. AZS POZNAŃ    POL 
30 KUBICA Kacper AZS AWF KATOWICE    POL 
31 MICHALSKI Philip KU AZS-UAM POZNAŃ.    POL 
32 PIGUŁA Jan SSIR W KRAMSKU    POL 
33 FIEDOROWICZ Mikołaj UKS SZABLA BRZOZA    POL 
DNF OCIŃSKI Jakub AZS AWF KATOWICE    POL