Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 LADEMANN, Karol AZS AWF WARSZAWA  POL 
2 BIAŁECKI, Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
3 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
4 SZCZEPANIK, Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
5 PROKOPOWICZ, Mateusz UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
6 BORKIEWICZ, Krystian KKSZ KONIN  POL 
7 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
8 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL 
9 ZIARNOWSKI, Rafał ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
10 GLASNER, Hubert 10  KKSZ KONIN  POL 
11 LIPIŃSKI, Marcin 11  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
12 FILIPEK, Łukasz 12  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
13 SOSULSKI, Piotr 13  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
14 GÓRSKI, Mikołaj 14  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
15 WEISS, Marek 16  KKSZ KONIN  POL 
16 SZREDER, Michał 17  KKSZ KONIN  POL 
17 RYCZKOWSKI, Michał 18  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
18 PŁUSA, Dominik 20  KKSZ KONIN  POL 
19 PELIŃSKI, Oskar 21  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
20 KLUGE, Bartłomiej 23  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
21 CZAJKOWSKI, Ksawery 24  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
22 SZKUDLAREK, Bartosz 27  KKSZ KONIN  POL 
23 GLANC, Sebastian 29  KKSZ KONIN  POL 
24 STASIAK, Olaf 30  KKSZ KONIN  POL 
25 DUBOW, Bartosz 31  AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
26 JEDWABNY, Gracjan 32  KKSZ KONIN  POL 
27 RUSZCZYK, Bartosz 34  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
28 TROĆ, Jędrzej 35  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
29 ZAMOROWSKI, Tomasz 37  AZS AWF KATOWICE  POL 
30 DZIERNIEJKO, Jakub 39  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
31 SYKULSKI, Wiktor 40  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
32 JAREK, Gabriel 43  KKSZ KONIN  POL 
33 KWIATKOWSKI, Oskar 46  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
34 KOZŁOWSKI, Piotr 48  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
35 NOWINOWSKI, Kacper 49  KKSZ KONIN  POL 
36 HADAJ BAHIR, Sofien 55  KKSZ KONIN  POL 
37 STASIAK, Mateusz 56  KKSZ KONIN  POL 
38 ADAMUS, Maciej 59  AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
39 JURKIEWICZ, Mikołaj 61  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
40 KACZMARCZYK, Wojciech   KKSZ KONIN  POL 
41 WILGA, Hubert   AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
42 KOZANECKI, Tymon   DRAGON ŁÓDŹ  POL 
43 SIKORSKI, Kamil   KKSZ KONIN  POL 
44 JAROSZEWICZ, Michał   UKS SZABLA BRZOZA  POL 
45 MAŃCZAK, Mateusz   KKSZ KONIN  POL 
46 SILBERT, Paweł   KKSZ KONIN  POL 
47 PATINO, Emir     VEN 
48 NOWIK, Rafał   UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
49 MALCER, Albert   SSIR W KRAMSKU  POL 
50 SYPEREK, Filip   GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
51 KAJOR, Krzysztof   PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
52 BARSZCZAK, Wiktor   KKSZ KONIN  POL 
53 MILLER, Wadim   GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
54 OSTROWSKI, Grzegorz   KKSZ KONIN  POL 
55 DANIŁOWICZ, Ksawery   AZS AWF WARSZAWA  POL 
56 KUBICA, Kacper   PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
57 PIGUŁA, Jan   KKSZ KONIN  POL 
58 KRUCZKOWSKI, Wojciech   UKS SZABLA BRZOZA  POL 
59 NOWAK, Adrian   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 0.83 27 13 +14
HADAJ BAHIR, Sofien
KKSZ KONIN / POL
2 D3 D3 V5 D0 V5 D2 2 0.33 18 23 -5
STASIAK, Mateusz
KKSZ KONIN / POL
3 D0 V5 D4 D1 V5 D1 2 0.33 16 23 -7
KUBICA, Kacper
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
4 D2 D3 V5 D3 V5 D3 2 0.33 21 24 -3
LADEMANN, Karol
AZS AWF WARSZAWA / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 11 +16
KRUCZKOWSKI, Wojciech
UKS SZABLA BRZOZA / POL
6 D0 D0 D0 D0 D0 D0 0 0.00 0 30 -30
PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 13 +15
Referee(s):
JASKOT, Jakub
POL

Poule #2
On piste 2  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
OSTROWSKI, Grzegorz
KKSZ KONIN / POL
1 D3 D0 D3 D0 D4 D0 0 0.00 10 30 -20
RYCZKOWSKI, Michał
DRAGON ŁÓDŹ / POL
2 V5 D3 D4 D1 V5 D3 2 0.33 21 23 -2
ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
3 V5 V5 V5 D0 V5 D1 4 0.67 21 18 +3
NOWINOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
4 V5 V5 D3 D1 V5 D2 3 0.50 21 23 -2
CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0.83 28 8 +20
MILLER, Wadim
GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 V5 D0 D2 D1 D1 D1 1 0.17 10 29 -19
BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
Referee(s):
WIĘCH, Sebastian
UKS SZABLA ZĄBKI / POL

Poule #3
On piste 3  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
KACZMARCZYK, Wojciech
KKSZ KONIN / POL
1 D3 D3 D2 D0 D1 D1 0 0.00 10 30 -20
KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 20 +7
KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
3 V5 D4 D2 D0 D4 V5 2 0.33 20 26 -6
SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
4 V5 D4 V5 D3 V5 D3 3 0.50 25 22 +3
BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 14 +15
DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
6 V5 D0 V5 D3 D4 V5 3 0.50 22 21 +1
NOWAK, Adrian
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 V5 V5 D3 V5 D2 D1 3 0.50 21 21 0
Referee(s):
OCHALSKI, Marcin
POL

Poule #4
On piste 4  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SZKUDLAREK, Bartosz
KKSZ KONIN / POL
1 D0 D1 D3 D1 V5 D1 1 0.17 11 25 -14
SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 6 +24
KWIATKOWSKI, Oskar
UKS SZABLA BRZOZA / POL
3 V5 D0 D1 D2 D1 D0 1 0.17 9 26 -17
WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
4 V5 D0 V5 V5 V5 V5 5 0.83 25 16 +9
KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
5 V5 D3 V5 D4 V5 D3 3 0.50 25 19 +6
JURKIEWICZ, Mikołaj
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
6 D0 D0 V5 D0 D1 D1 1 0.17 7 26 -19
PATINO, Emir
VEN
7 V5 D3 V5 D3 V5 V5 4 0.67 26 15 +11
Referee(s):
GAL, Łukasz
POL

Poule #5
On piste 5  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 12 +14
WILGA, Hubert
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
2 D0 D1 D2 V5 D2 D2 1 0.17 12 28 -16
PROKOPOWICZ, Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
JAREK, Gabriel
KKSZ KONIN / POL
4 D1 V5 D4 V5 V5 D3 3 0.50 23 20 +3
DANIŁOWICZ, Ksawery
AZS AWF WARSZAWA / POL
5 D3 D3 D1 D2 V5 D3 1 0.17 17 27 -10
SYPEREK, Filip
GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 D1 V5 D0 D1 D2 D0 1 0.17 9 27 -18
GÓRSKI, Mikołaj
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 D2 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.67 24 18 +6
Referee(s):
WIŚNIEWSKI, Tomasz
POL

Poule #6
On piste 6  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 13 +11
BORKIEWICZ, Krystian
KKSZ KONIN / POL
2 D3 V5 D4 V5 V5 3 0.60 22 14 +8
SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
3 D1 D2 V5 V5 V5 3 0.60 18 18 0
SYKULSKI, Wiktor
DRAGON ŁÓDŹ / POL
4 D4 V5 D3 V5 D3 2 0.40 20 19 +1
NOWIK, Rafał
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D0 D0 D2 D0 D1 0 0.00 3 25 -22
SOSULSKI, Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 V5 D2 D3 V5 V5 3 0.60 20 18 +2
Referee(s):
GRZEGOREK, Mikołaj
POL

Poule #7
On piste 7  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
BARSZCZAK, Wiktor
KKSZ KONIN / POL
1 D3 V5 D2 D3 D3 1 0.20 16 24 -8
SILBERT, Paweł
KKSZ KONIN / POL
2 V5 D2 D3 D2 D2 1 0.20 14 23 -9
DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
3 D4 V5 V5 D0 D2 2 0.40 16 18 -2
KOZANECKI, Tymon
DRAGON ŁÓDŹ / POL
4 V5 V5 D1 D1 D3 2 0.40 15 20 -5
HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
5 V5 V5 V5 V5 D1 4 0.80 21 11 +10
FILIPEK, Łukasz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14
Referee(s):
DOMINIK, Tomasz
POL

Poule #8
On piste 8  at 10:00
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
PIGUŁA, Jan
KKSZ KONIN / POL
1 D0 D0 D4 D0 D0 0 0.00 4 25 -21
JEDWABNY, Gracjan
KKSZ KONIN / POL
2 V5 D2 V5 D1 D0 2 0.40 13 15 -2
ZAMOROWSKI, Tomasz
AZS AWF KATOWICE / POL
3 V5 V5 V5 D4 D1 3 0.60 20 15 +5
JAROSZEWICZ, Michał
UKS SZABLA BRZOZA / POL
4 V5 D0 D3 D0 D1 1 0.20 9 24 -15
NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
5 V5 V5 V5 V5 D0 4 0.80 20 10 +10
LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 2 +23
Referee(s):
SKUBISZEWSKI, Damian
POL

Poule #9
On piste pierwsza wolna
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
MAŃCZAK, Mateusz
KKSZ KONIN / POL
1 D0 D2 D0 D1 D0 0 0.00 3 25 -22
GLASNER, Hubert
KKSZ KONIN / POL
2 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 10 +13
MALCER, Albert
SSIR W KRAMSKU / POL
3 V5 D2 D2 D0 D1 1 0.20 10 22 -12
ZIARNOWSKI, Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 10 +15
TROĆ, Jędrzej
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
5 V5 D2 V5 D3 V5 3 0.60 20 11 +9
RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
6 V5 D1 V5 D2 D0 2 0.40 13 16 -3

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 SZCZEPANIK, Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  1.00  30  +24  Advanced
2 LIPIŃSKI, Marcin 11  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  25  +23  Advanced
3 PROKOPOWICZ, Mateusz UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  1.00  30  +21  Advanced
4 BIAŁECKI, Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  1.00  30  10  +20  Advanced
5 ZIARNOWSKI, Rafał ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  25  10  +15  Advanced
6 FILIPEK, Łukasz 12  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  25  11  +14  Advanced
7 CZAJKOWSKI, Ksawery 24  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.83  28  +20  Advanced
8 LADEMANN, Karol AZS AWF WARSZAWA  POL  0.83  27  11  +16  Advanced
9 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  0.83  29  14  +15  Advanced
10 PELIŃSKI, Oskar 21  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.83  28  13  +15  Advanced
11 PŁUSA, Dominik 20  KKSZ KONIN  POL  0.83  27  13  +14  Advanced
12 GLANC, Sebastian 29  KKSZ KONIN  POL  0.83  26  12  +14  Advanced
13 WEISS, Marek 16  KKSZ KONIN  POL  0.83  25  16  +9  Advanced
14 KOZŁOWSKI, Piotr 48  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.83  27  20  +7  Advanced
15 GLASNER, Hubert 10  KKSZ KONIN  POL  0.80  23  10  +13  Advanced
16 STASIAK, Olaf 30  KKSZ KONIN  POL  0.80  24  13  +11  Advanced
17 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.80  21  11  +10  Advanced
18 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL  0.80  20  10  +10  Advanced
19 PATINO, Emir     VEN  0.67  26  15  +11  Advanced
20 GÓRSKI, Mikołaj 14  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.67  24  18  +6  Advanced
21 ADAMUS, Maciej 59  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.67  21  18  +3  Advanced
22 TROĆ, Jędrzej 35  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  0.60  20  11  +9  Advanced
23 BORKIEWICZ, Krystian KKSZ KONIN  POL  0.60  22  14  +8  Advanced
24 ZAMOROWSKI, Tomasz 37  AZS AWF KATOWICE  POL  0.60  20  15  +5  Advanced
25 SOSULSKI, Piotr 13  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.60  20  18  +2  Advanced
26 SIKORSKI, Kamil   KKSZ KONIN  POL  0.60  18  18  Advanced
27 KAJOR, Krzysztof   PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.50  25  19  +6  Advanced
28 SZREDER, Michał 17  KKSZ KONIN  POL  0.50  25  22  +3  Advanced
29 JAREK, Gabriel 43  KKSZ KONIN  POL  0.50  23  20  +3  Advanced
30 DZIERNIEJKO, Jakub 39  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.50  22  21  +1  Advanced
31 NOWAK, Adrian   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.50  21  21  Advanced
32 NOWINOWSKI, Kacper 49  KKSZ KONIN  POL  0.50  21  23  -2  Advanced
33 SYKULSKI, Wiktor 40  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.40  20  19  +1  Advanced
34 DUBOW, Bartosz 31  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.40  16  18  -2  Advanced
35 JEDWABNY, Gracjan 32  KKSZ KONIN  POL  0.40  13  15  -2  Advanced
36 RUSZCZYK, Bartosz 34  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.40  13  16  -3  Advanced
37 KOZANECKI, Tymon   DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.40  15  20  -5  Advanced
38 RYCZKOWSKI, Michał 18  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.33  21  23  -2  Advanced
39 KUBICA, Kacper   PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.33  21  24  -3  Advanced
40 HADAJ BAHIR, Sofien 55  KKSZ KONIN  POL  0.33  18  23  -5  Advanced
41 KLUGE, Bartłomiej 23  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.33  20  26  -6  Advanced
42 STASIAK, Mateusz 56  KKSZ KONIN  POL  0.33  16  23  -7  Advanced
43 BARSZCZAK, Wiktor   KKSZ KONIN  POL  0.20  16  24  -8  Advanced
44 SILBERT, Paweł   KKSZ KONIN  POL  0.20  14  23  -9  Advanced
45 MALCER, Albert   SSIR W KRAMSKU  POL  0.20  10  22  -12  Advanced
46 JAROSZEWICZ, Michał   UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.20  24  -15  Advanced
47 DANIŁOWICZ, Ksawery   AZS AWF WARSZAWA  POL  0.17  17  27  -10  Advanced
48 SZKUDLAREK, Bartosz 27  KKSZ KONIN  POL  0.17  11  25  -14  Advanced
49 WILGA, Hubert   AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.17  12  28  -16  Eliminated
50 KWIATKOWSKI, Oskar 46  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.17  26  -17  Eliminated
51 SYPEREK, Filip   GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.17  27  -18  Eliminated
52 MILLER, Wadim   GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.17  10  29  -19  Eliminated
53 JURKIEWICZ, Mikołaj 61  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.17  26  -19  Eliminated
54T OSTROWSKI, Grzegorz   KKSZ KONIN  POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
54T KACZMARCZYK, Wojciech   KKSZ KONIN  POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
56 PIGUŁA, Jan   KKSZ KONIN  POL  0.00  25  -21  Eliminated
57T NOWIK, Rafał   UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.00  25  -22  Eliminated
57T MAŃCZAK, Mateusz   KKSZ KONIN  POL  0.00  25  -22  Eliminated
59 KRUCZKOWSKI, Wojciech   UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.00  30  -30  Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 64 Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
             
(1) SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  (1) SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(64) -BYE-   
    (1) SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(33) SYKULSKI, Wiktor
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
  15 - 5
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL 
  (32) NOWINOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
 
 
(32) NOWINOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 6
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
 
    (1) SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(17) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
  15 - 14
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
  (17) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
   
(48) SZKUDLAREK, Bartosz
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 4
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
   
    (16) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
 
(49) -BYE-    15 - 3
Ref:  GRZEGOREK, Mikołaj  POL 
 
  (16) STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
 
 
(16) STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
 
   
    (1) SZCZEPANIK, Piotr
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(9) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
  15 - 14
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
  (9) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
   
(56) -BYE-       
    (9) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
   
(41) KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
  15 - 6
Ref:  SKUBISZEWSKI, Damian  POL 
   
  (24) KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
     
(24) ZAMOROWSKI, Tomasz
AZS AWF KATOWICE / POL
 
15 - 10
Ref:  GRZEGOREK, Mikołaj  POL 
     
    (8) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(25) SOSULSKI, Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 14
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL 
 
  (25) SOSULSKI, Piotr
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(40) HADAJ BAHIR, Sofien
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 5
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
   
    (8) LADEMANN, Karol
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(57) -BYE-    15 - 5
Ref:  WIŚNIEWSKI, Tomasz  POL 
 
  (8) LADEMANN, Karol
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(8) LADEMANN, Karol
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
    (1) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(5) ZIARNOWSKI, Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 3
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
  (5) ZIARNOWSKI, Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(60) -BYE-       
    (5) ZIARNOWSKI, Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(37) KOZANECKI, Tymon
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
  15 - 8
Ref:  GRZEGOREK, Mikołaj  POL 
   
  (28) SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
 
     
(28) SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 12
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL 
     
    (5) ZIARNOWSKI, Rafał
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(21) ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
  15 - 8
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
   
  (21) ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
       
(44) SILBERT, Paweł
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 12
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL 
       
    (12) GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
     
(53) -BYE-    15 - 14
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL 
     
  (12) GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
     
(12) GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
       
    (4) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(13) WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 7
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
 
  (13) WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
 
   
(52) -BYE-       
    (13) GÓRSKI, Mikołaj
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(45) MALCER, Albert
SSIR W KRAMSKU / POL
 
  15 - 9
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
   
  (20) GÓRSKI, Mikołaj
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(20) GÓRSKI, Mikołaj
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 3
Ref:  OCHALSKI, Marcin  POL 
     
    (4) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(29) JAREK, Gabriel
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 12
Ref:  DOMINIK, Tomasz  POL
Assist:  WIŚNIEWSKI, Tomasz  POL
 
 
  (29) RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
   
(36) RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
15 - 12
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
   
    (4) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(61) -BYE-    15 - 3
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
 
  (4) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(4) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
   
    (1) BIAŁECKI, Cezary
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
(3) PROKOPOWICZ, Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  15 - 10
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
  (3) PROKOPOWICZ, Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
   
(62) -BYE-       
    (3) PROKOPOWICZ, Mateusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
   
(35) JEDWABNY, Gracjan
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 6
Ref:  OCHALSKI, Marcin  POL 
   
  (30) DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
     
(30) DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
15 - 14
Ref:  SKUBISZEWSKI, Damian  POL 
     
    (3) PATINO, Emir
VEN
 
   
(19) PATINO, Emir
VEN
 
  15 - 8
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
   
  (19) PATINO, Emir
VEN
 
       
(46) JAROSZEWICZ, Michał
UKS SZABLA BRZOZA / POL
 
15 - 5
Ref:  WIŚNIEWSKI, Tomasz  POL 
       
    (14) PATINO, Emir
VEN
 
     
(51) -BYE-    15 - 7
Ref:  OCHALSKI, Marcin  POL 
     
  (14) KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
     
(14) KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
       
    (3) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
   
(11) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 12
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
   
  (11) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
       
(54) -BYE-           
    (11) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
       
(43) BARSZCZAK, Wiktor
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 12
Ref:  SKUBISZEWSKI, Damian  POL 
       
  (22) TROĆ, Jędrzej
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
         
(22) TROĆ, Jędrzej
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
15 - 1
Ref:  SKUBISZEWSKI, Damian  POL 
         
    (6) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
     
(27) KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
  15 - 14
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
     
  (27) KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
       
(38) RYCZKOWSKI, Michał
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
15 - 12
Ref:  WIŚNIEWSKI, Tomasz  POL 
       
    (6) FILIPEK, Łukasz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(59) -BYE-    15 - 11
Ref:  WIŚNIEWSKI, Tomasz  POL 
     
  (6) FILIPEK, Łukasz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(6) FILIPEK, Łukasz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
       
    (2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(7) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 11
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
 
  (7) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(58) -BYE-       
    (7) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(39) KUBICA, Kacper
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
  15 - 5
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
   
  (26) SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
 
     
(26) SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 12
Ref:  GRZEGOREK, Mikołaj  POL 
     
    (7) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(23) BORKIEWICZ, Krystian
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 10
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
   
  (23) BORKIEWICZ, Krystian
KKSZ KONIN / POL
 
       
(42) STASIAK, Mateusz
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 8
Ref:  OCHALSKI, Marcin  POL 
       
    (10) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(55) -BYE-    15 - 12
Ref:  WIĘCH, Sebastian  UKS SZABLA ZĄBKI / POL 
     
  (10) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
     
(10) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
       
    (2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(15) GLASNER, Hubert
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 6
Ref:  OCHALSKI, Marcin  POL 
 
  (15) GLASNER, Hubert
KKSZ KONIN / POL
 
   
(50) -BYE-       
    (15) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(47) DANIŁOWICZ, Ksawery
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 8
Ref:  JASKOT, Jakub  POL 
   
  (18) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(18) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 4
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
     
    (2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(31) NOWAK, Adrian
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 11
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
 
  (31) DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
   
(34) DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
15 - 14
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
   
    (2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(63) -BYE-    15 - 9
Ref:  GAL, Łukasz  POL 
 
  (2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(2) LIPIŃSKI, Marcin
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
   

Final Results
Event finished at 15:51
Place Name Club(s) Country
1 BIAŁECKI, Cezary MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
2 LIPIŃSKI, Marcin ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
3T PŁUSA, Dominik KKSZ KONIN  POL 
3T SZCZEPANIK, Piotr MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
5 ZIARNOWSKI, Rafał ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
6 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
7 PELIŃSKI, Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
8 PATINO, Emir   VEN 
9 PROKOPOWICZ, Mateusz UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
10 FILIPEK, Łukasz ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
11 CZAJKOWSKI, Ksawery ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
12 LADEMANN, Karol AZS AWF WARSZAWA  POL 
13 GLANC, Sebastian KKSZ KONIN  POL 
14 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
15 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL 
16 GÓRSKI, Mikołaj ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
17 WEISS, Marek KKSZ KONIN  POL 
18 KOZŁOWSKI, Piotr UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
19 GLASNER, Hubert KKSZ KONIN  POL 
20 STASIAK, Olaf KKSZ KONIN  POL 
21 ADAMUS, Maciej AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
22 TROĆ, Jędrzej O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
23 BORKIEWICZ, Krystian KKSZ KONIN  POL 
24 SOSULSKI, Piotr ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
25 SIKORSKI, Kamil KKSZ KONIN  POL 
26 KAJOR, Krzysztof PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
27 SZREDER, Michał KKSZ KONIN  POL 
28 DZIERNIEJKO, Jakub UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
29 NOWINOWSKI, Kacper KKSZ KONIN  POL 
30 DUBOW, Bartosz AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
31 RUSZCZYK, Bartosz DRAGON ŁÓDŹ  POL 
32 KLUGE, Bartłomiej DRAGON ŁÓDŹ  POL 
33 ZAMOROWSKI, Tomasz AZS AWF KATOWICE  POL 
34 JAREK, Gabriel KKSZ KONIN  POL 
35 NOWAK, Adrian ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
36 SYKULSKI, Wiktor DRAGON ŁÓDŹ  POL 
37 JEDWABNY, Gracjan KKSZ KONIN  POL 
38 KOZANECKI, Tymon DRAGON ŁÓDŹ  POL 
39 RYCZKOWSKI, Michał DRAGON ŁÓDŹ  POL 
40 KUBICA, Kacper PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
41 HADAJ BAHIR, Sofien KKSZ KONIN  POL 
42 STASIAK, Mateusz KKSZ KONIN  POL 
43 BARSZCZAK, Wiktor KKSZ KONIN  POL 
44 SILBERT, Paweł KKSZ KONIN  POL 
45 MALCER, Albert SSIR W KRAMSKU  POL 
46 JAROSZEWICZ, Michał UKS SZABLA BRZOZA  POL 
47 DANIŁOWICZ, Ksawery AZS AWF WARSZAWA  POL 
48 SZKUDLAREK, Bartosz KKSZ KONIN  POL 
49 WILGA, Hubert AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
50 KWIATKOWSKI, Oskar UKS SZABLA BRZOZA  POL 
51 SYPEREK, Filip GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
52 MILLER, Wadim GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
53 JURKIEWICZ, Mikołaj UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
54T OSTROWSKI, Grzegorz KKSZ KONIN  POL 
54T KACZMARCZYK, Wojciech KKSZ KONIN  POL 
56 PIGUŁA, Jan KKSZ KONIN  POL 
57T NOWIK, Rafał UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
57T MAŃCZAK, Mateusz KKSZ KONIN  POL 
59 KRUCZKOWSKI, Wojciech UKS SZABLA BRZOZA  POL