Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Club(s) Country Status
1 HAŚKO, Sergiusz GÓRNIK RADLIN  POL 
2 GWIAZDA, Paweł PTG SOKÓŁ MIELEC  POL 
3 SIEWICZ, Krzysztof NAUKASZERMIERKI  POL 
4 GÓRECKI, Adam NAUKASZERMIERKI  POL 
5 PARDUS, Borys AKADEMIA SZERMIERKI  POL 
6 MISSALA, Maciej NAUKASZERMIERKI  POL 
7 PILUTKIEWICZ, Igor NAUKASZERMIERKI  POL 
8 SZPYGIEL, Paweł IKS WARSZAWA  POL 
9 SHAIDA, Uladzimir BIAŁORUŚ  BLR 
10 BANYŚ, Marek NAUKASZERMIERKI  POL 
11 MINKEVICIUS, Marius LITWA  LTU 
12 PRATSKO, Dzmitry BIAŁORUŚ  BLR 
13 FOBER, Łukasz NAUKASZERMIERKI  POL 
14 SZKODA, Tomasz PUNTA WARSZAWA  POL 
15 DUDEK, Mariusz STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX  POL 
16 FICA, Filip AKADEMIA BRONI  POL 
17 ZAKRZEWSKI, Tomasz AZS AWF WARSZAWA  POL 
18 WALESIAK, Stanisław NAUKASZERMIERKI  POL 
19 SUSHCHEV, Hlib UKRAINA  UKR 
20 CNOTALSKI, Jerzy SUKS ZERWIKAPTUR  POL 
21 TUSZYŃSKI, Piotr WARSZAWIANKA  POL 
22 RIABOV, Maksym UKRAINA  UKR 
23 CZURLEJ, Jacek WARSZAWA  POL 
24 ŻYCZKOWSKI, Adam WARSZAWA  POL 
25 ZIEMBA, Michał KSZ WARSZAWIANKA  POL 
26 PRZYBYŁKA, Leszek KKS  POL 
27 SOWIŃSKI, Janusz STSZERM LEGIA WARSZAWA  POL 
28 TUSZYŃSKI, Michał NAUKASZERMIERKI  POL 
29 ADAMCZEWSKI, Wojciech AZS AWF WARSZAWA  POL 
30 JUSZKIEWICZ, Piotr SZCZECIN LEON PAUL  POL 
31 SHAIDA, Aleksander NAUKASZERMIERKI  POL 
32 ORNASS-KUBACKI, Marcin NAUKASZERMIERKI  POL 
33 ZDULSKI, Damian NAUKASZERMIERKI  POL 
34 BURLIKOWSKI, Bartosz AZS AWF WARSZAWA  POL 
35 DIDYK, Vadym UKRAINA  UKR 
36 DOBROWOLSKI, Rafał SUKS ZERWIKAPTUR  POL 
37 KYCIA, Grzegorz AKADEMIA SZERMIERKI  POL 
38 ŁOJAK, Szymon KS PUNATA WARSZAWA  POL 
39 STARODUMOW, Andrzej PUNTA WARSZAWA  POL 
40 KANIEWSKI, Jan NAUKASZERMIERKI  POL 
41 PRZYSUCHA, Paweł NAUKASZERMIERKI  POL 
42 TAMOSIUNAS, Mindaugas LITWA  LTU 
43 STARADYNAU, Aliaksei BIAŁORUŚ  BLR 
44 BARTASKA, Giedrius LITWA  LTU 
45 SABATOWSKI, Karol KKS  POL 
46 FORAJTER, Roman RYBNIK  POL 
47 FALK, Adam IKS WARSZAWA  POL 
48 KOWALSKI, Tomasz PIAST GLIWICE  POL 
49 KŁODZIŃSKI, Łukasz LEON PAUL SZCZECIN  POL 
50 KOŁPAK, Jarosław AZS AWF WROCŁAW  POL 
51 ORZECHOWSKI, Radosław NAUKASZERMIERKI  POL 
52 OLESZEWSKI, Mikołaj WARSZAWIANKA  POL 
53 ZALESKI, Grzegorz   POL 
54 ZIEMECKI, Grzegorz BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE  POL 
55 ZIENTALSKI, Mikołaj KSZ WARSZAWIANKA  POL 
56 KOZIELEWSKI, Michał IKS WARSZAWA  POL 
57 BETLEJA, Artur AZS AWF KATOWICE  POL 
58 JUDA, Kamil NAUKASZERMIERKI  POL 
59 LELONEK, Tomasz NAUKASZERMIERKI  POL 
60 KWIATEK, Łukasz AKADEMIA BRONI  POL 
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
DOBROWOLSKI, Rafał
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
1 V5 V5 V5 V5 D1 D3 4 0.67 24 24 0
SUSHCHEV, Hlib
UKRAINA / UKR
2 D4 D2 V5 V5 D2 D4 2 0.33 22 24 -2
HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
3 D4 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 18 +11
KYCIA, Grzegorz
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
4 D4 D3 D1 D2 D1 D0 0 0.00 11 30 -19
WALESIAK, Stanisław
NAUKASZERMIERKI / POL
5 D2 D1 D2 V5 D1 D4 1 0.17 15 27 -12
ZIENTALSKI, Mikołaj
KSZ WARSZAWIANKA / POL
6 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
ZIEMECKI, Grzegorz
BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE / POL
7 V5 V5 D4 V5 V5 D3 4 0.67 27 21 +6

Poule #2
On piste 3  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
LELONEK, Tomasz
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D3 V5 D1 D2 V5 D4 2 0.33 20 22 -2
CNOTALSKI, Jerzy
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
2 V5 V5 D3 V5 D2 V5 4 0.67 25 24 +1
DIDYK, Vadym
UKRAINA / UKR
3 D1 D3 D4 V5 D1 V5 2 0.33 19 24 -5
ORZECHOWSKI, Radosław
NAUKASZERMIERKI / POL
4 V5 V5 V5 D3 D2 D4 3 0.50 24 23 +1
ZAKRZEWSKI, Tomasz
AZS AWF WARSZAWA / POL
5 V5 D4 D2 V5 V5 D3 3 0.50 24 23 +1
ŁOJAK, Szymon
KS PUNATA WARSZAWA / POL
6 D1 V5 V5 V5 D3 D2 3 0.50 21 18 +3
GWIAZDA, Paweł
PTG SOKÓŁ MIELEC / POL
7 V5 D4 D2 V5 V5 V3 4 0.67 24 23 +1

Poule #3
On piste 4  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SIEWICZ, Krzysztof
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D2 D3 V5 D4 D3 V5 2 0.33 22 27 -5
STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
2 V5 D3 V5 D2 V5 D4 3 0.50 24 18 +6
FICA, Filip
AKADEMIA BRONI / POL
3 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 20 +9
ZDULSKI, Damian
NAUKASZERMIERKI / POL
4 D4 D1 D1 D4 D3 D0 0 0.00 13 30 -17
TUSZYŃSKI, Piotr
WARSZAWIANKA / POL
5 V5 V5 D4 V5 D4 V5 4 0.67 28 24 +4
BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
6 V5 D0 V5 V5 V5 D4 4 0.67 24 24 0
KOZIELEWSKI, Michał
IKS WARSZAWA / POL
7 D3 V5 D4 V5 D4 V5 3 0.50 26 23 +3

Poule #4
On piste 5  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ORNASS-KUBACKI, Marcin
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D1 D2 V5 D2 D1 D0 1 0.17 11 29 -18
BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
2 V5 V5 V5 D4 D2 V5 4 0.67 26 18 +8
TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
3 V5 D2 V5 V5 D4 V5 4 0.67 26 19 +7
GÓRECKI, Adam
NAUKASZERMIERKI / POL
4 D4 D3 D2 D3 D2 V5 1 0.17 19 28 -9
RIABOV, Maksym
UKRAINA / UKR
5 V5 V5 D4 V5 D2 V5 4 0.67 26 23 +3
OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18
DUDEK, Mariusz
STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX / POL
7 V5 D2 D1 D3 D4 D1 1 0.17 16 25 -9

Poule #5
On piste 6  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
SHAIDA, Aleksander
NAUKASZERMIERKI / POL
1 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.80 23 13 +10
KANIEWSKI, Jan
NAUKASZERMIERKI / POL
2 D2 D3 D3 D3 D3 0 0.00 14 25 -11
SZKODA, Tomasz
PUNTA WARSZAWA / POL
3 D3 V5 V5 V5 D2 3 0.60 20 16 +4
KOŁPAK, Jarosław
AZS AWF WROCŁAW / POL
4 D1 V5 D1 D4 D0 1 0.20 11 23 -12
PARDUS, Borys
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
5 D2 V5 D2 V5 D3 2 0.40 17 22 -5
CZURLEJ, Jacek
WARSZAWA / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14

Poule #6
On piste 8  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
FOBER, Łukasz
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D2 V5 D1 V5 D4 D1 2 0.33 18 26 -8
STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
2 V5 D3 D1 V5 V5 V5 4 0.67 24 20 +4
ŻYCZKOWSKI, Adam
WARSZAWA / POL
3 D3 V5 D4 V5 D1 D1 2 0.33 19 26 -7
MISSALA, Maciej
NAUKASZERMIERKI / POL
4 V5 V5 V5 V5 D2 D3 4 0.67 25 19 +6
KŁODZIŃSKI, Łukasz
LEON PAUL SZCZECIN / POL
5 D3 D3 D3 D3 D4 D3 0 0.00 19 30 -11
BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
6 V5 D3 V5 V5 V5 D1 4 0.67 24 21 +3
KWIATEK, Łukasz
AKADEMIA BRONI / POL
7 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 14 +13

Poule #7
On piste 9  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
PRZYSUCHA, Paweł
NAUKASZERMIERKI / POL
1 V5 V5 D3 V5 D4 3 0.60 22 20 +2
PILUTKIEWICZ, Igor
NAUKASZERMIERKI / POL
2 D3 D4 V5 D3 V5 2 0.40 20 22 -2
JUSZKIEWICZ, Piotr
SZCZECIN LEON PAUL / POL
3 D3 V5 D4 D1 D2 1 0.20 15 24 -9
PRATSKO, Dzmitry
BIAŁORUŚ / BLR
4 V5 D4 V5 D4 V5 3 0.60 23 19 +4
FALK, Adam
IKS WARSZAWA / POL
5 D4 V5 V5 V5 D3 3 0.60 22 18 +4
ZIEMBA, Michał
KSZ WARSZAWIANKA / POL
6 V5 D3 V5 D2 V5 3 0.60 20 19 +1

Poule #8
On piste 10  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ADAMCZEWSKI, Wojciech
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 V5 V3 V5 V5 D2 V5 5 0.83 25 14 +11
PRZYBYŁKA, Leszek
KKS / POL
2 D3 V5 V4 V3 V5 V5 5 0.83 25 13 +12
MINKEVICIUS, Marius
LITWA / LTU
3 D2 D4 D0 V5 D4 V5 2 0.33 20 19 +1
FORAJTER, Roman
RYBNIK / POL
4 D1 D1 V1 V5 D4 V5 3 0.50 17 15 +2
JUDA, Kamil
NAUKASZERMIERKI / POL
5 D2 D1 D1 D1 D1 V5 1 0.17 11 26 -15
SZPYGIEL, Paweł
IKS WARSZAWA / POL
6 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 19 +7
KOWALSKI, Tomasz
PIAST GLIWICE / POL
7 D1 D1 D4 D0 D3 D3 0 0.00 12 30 -18

Poule #9
On piste 11  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
BANYŚ, Marek
NAUKASZERMIERKI / POL
1 V5 D3 D1 D3 D3 1 0.20 15 22 -7
TUSZYŃSKI, Michał
NAUKASZERMIERKI / POL
2 D3 D2 D4 D4 D0 0 0.00 13 21 -8
SABATOWSKI, Karol
KKS / POL
3 V4 V5 V4 V5 V4 5 1.00 22 12 +10
SHAIDA, Uladzimir
BIAŁORUŚ / BLR
4 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 12 +11
ZALESKI, Grzegorz
POL
5 V5 V5 D1 D3 V4 3 0.60 18 20 -2
SOWIŃSKI, Janusz
STSZERM LEGIA WARSZAWA / POL
6 V5 V1 D3 D0 D3 2 0.40 12 16 -4

Round #2 - Poule
Round Seeding
Seed Name Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 OLESZEWSKI, Mikołaj WARSZAWIANKA  POL  1.00  30  12  +18  Advanced
2 CZURLEJ, Jacek WARSZAWA  POL  1.00  25  11  +14  Advanced
3 SABATOWSKI, Karol KKS  POL  1.00  22  12  +10  Advanced
4 ZIENTALSKI, Mikołaj KSZ WARSZAWIANKA  POL  0.83  29  13  +16  Advanced
5 KWIATEK, Łukasz AKADEMIA BRONI  POL  0.83  27  14  +13  Advanced
6 PRZYBYŁKA, Leszek KKS  POL  0.83  25  13  +12  Advanced
7 HAŚKO, Sergiusz GÓRNIK RADLIN  POL  0.83  29  18  +11  Advanced
8 ADAMCZEWSKI, Wojciech AZS AWF WARSZAWA  POL  0.83  25  14  +11  Advanced
9 FICA, Filip AKADEMIA BRONI  POL  0.83  29  20  +9  Advanced
10 SZPYGIEL, Paweł IKS WARSZAWA  POL  0.83  26  19  +7  Advanced
11 SHAIDA, Uladzimir BIAŁORUŚ  BLR  0.80  23  12  +11  Advanced
12 SHAIDA, Aleksander NAUKASZERMIERKI  POL  0.80  23  13  +10  Advanced
13 BETLEJA, Artur AZS AWF KATOWICE  POL  0.67  26  18  +8  Advanced
14 TAMOSIUNAS, Mindaugas LITWA  LTU  0.67  26  19  +7  Advanced
15 ZIEMECKI, Grzegorz BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE  POL  0.67  27  21  +6  Advanced
16 MISSALA, Maciej NAUKASZERMIERKI  POL  0.67  25  19  +6  Advanced
17 TUSZYŃSKI, Piotr WARSZAWIANKA  POL  0.67  28  24  +4  Advanced
18 STARADYNAU, Aliaksei BIAŁORUŚ  BLR  0.67  24  20  +4  Advanced
19 RIABOV, Maksym UKRAINA  UKR  0.67  26  23  +3  Advanced
20 BURLIKOWSKI, Bartosz AZS AWF WARSZAWA  POL  0.67  24  21  +3  Advanced
21 CNOTALSKI, Jerzy SUKS ZERWIKAPTUR  POL  0.67  25  24  +1  Advanced
22 GWIAZDA, Paweł PTG SOKÓŁ MIELEC  POL  0.67  24  23  +1  Advanced
23T BARTASKA, Giedrius LITWA  LTU  0.67  24  24  Advanced
23T DOBROWOLSKI, Rafał SUKS ZERWIKAPTUR  POL  0.67  24  24  Advanced
25 PRATSKO, Dzmitry BIAŁORUŚ  BLR  0.60  23  19  +4  Advanced
26 FALK, Adam IKS WARSZAWA  POL  0.60  22  18  +4  Advanced
27 SZKODA, Tomasz PUNTA WARSZAWA  POL  0.60  20  16  +4  Advanced
28 PRZYSUCHA, Paweł NAUKASZERMIERKI  POL  0.60  22  20  +2  Advanced
29 ZIEMBA, Michał KSZ WARSZAWIANKA  POL  0.60  20  19  +1  Advanced
30 ZALESKI, Grzegorz   POL  0.60  18  20  -2  Advanced
31 STARODUMOW, Andrzej PUNTA WARSZAWA  POL  0.50  24  18  +6  Advanced
32 KOZIELEWSKI, Michał IKS WARSZAWA  POL  0.50  26  23  +3  Advanced
33 ŁOJAK, Szymon KS PUNATA WARSZAWA  POL  0.50  21  18  +3  Advanced
34 FORAJTER, Roman RYBNIK  POL  0.50  17  15  +2  Advanced
35T ZAKRZEWSKI, Tomasz AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  24  23  +1  Advanced
35T ORZECHOWSKI, Radosław NAUKASZERMIERKI  POL  0.50  24  23  +1  Advanced
37 PILUTKIEWICZ, Igor NAUKASZERMIERKI  POL  0.40  20  22  -2  Advanced
38 SOWIŃSKI, Janusz STSZERM LEGIA WARSZAWA  POL  0.40  12  16  -4  Advanced
39 PARDUS, Borys AKADEMIA SZERMIERKI  POL  0.40  17  22  -5  Advanced
40 MINKEVICIUS, Marius LITWA  LTU  0.33  20  19  +1  Advanced
41 SUSHCHEV, Hlib UKRAINA  UKR  0.33  22  24  -2  Advanced
42 LELONEK, Tomasz NAUKASZERMIERKI  POL  0.33  20  22  -2  Advanced
43 SIEWICZ, Krzysztof NAUKASZERMIERKI  POL  0.33  22  27  -5  Advanced
44 DIDYK, Vadym UKRAINA  UKR  0.33  19  24  -5  Advanced
45 ŻYCZKOWSKI, Adam WARSZAWA  POL  0.33  19  26  -7  Advanced
46 FOBER, Łukasz NAUKASZERMIERKI  POL  0.33  18  26  -8  Advanced
47 BANYŚ, Marek NAUKASZERMIERKI  POL  0.20  15  22  -7  Advanced
48 JUSZKIEWICZ, Piotr SZCZECIN LEON PAUL  POL  0.20  15  24  -9  Advanced
49 KOŁPAK, Jarosław AZS AWF WROCŁAW  POL  0.20  11  23  -12  Advanced
50 GÓRECKI, Adam NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  19  28  -9  Advanced
51 DUDEK, Mariusz STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX  POL  0.17  16  25  -9  Advanced
52 WALESIAK, Stanisław NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  15  27  -12  Advanced
53 JUDA, Kamil NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  11  26  -15  Advanced
54 ORNASS-KUBACKI, Marcin NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  11  29  -18  Advanced
55 TUSZYŃSKI, Michał NAUKASZERMIERKI  POL  0.00  13  21  -8  Advanced
56 KŁODZIŃSKI, Łukasz LEON PAUL SZCZECIN  POL  0.00  19  30  -11  Advanced
57 KANIEWSKI, Jan NAUKASZERMIERKI  POL  0.00  14  25  -11  Advanced
58 ZDULSKI, Damian NAUKASZERMIERKI  POL  0.00  13  30  -17  Advanced
59 KOWALSKI, Tomasz PIAST GLIWICE  POL  0.00  12  30  -18  Advanced
60 KYCIA, Grzegorz AKADEMIA SZERMIERKI  POL  0.00  11  30  -19  Advanced
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ORZECHOWSKI, Radosław
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D4 D0 D2 D2 V5 V5 2 0.33 18 24 -6
PILUTKIEWICZ, Igor
NAUKASZERMIERKI / POL
2 V5 V5 D3 D4 V5 V5 4 0.67 27 22 +5
TUSZYŃSKI, Michał
NAUKASZERMIERKI / POL
3 V5 D4 D0 D1 V5 D2 2 0.33 17 21 -4
OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
4 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 14 +15
STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
ORNASS-KUBACKI, Marcin
NAUKASZERMIERKI / POL
6 D2 D1 D1 D0 D2 D1 0 0.00 7 30 -23
RIABOV, Maksym
UKRAINA / UKR
7 D2 D3 V5 D4 D1 V5 2 0.33 20 23 -3

Poule #2
On piste 3  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ZAKRZEWSKI, Tomasz
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 V5 V5 D3 D2 V5 V5 4 0.67 25 21 +4
SOWIŃSKI, Janusz
STSZERM LEGIA WARSZAWA / POL
2 D3 D4 D2 D4 V5 D4 1 0.17 22 27 -5
TUSZYŃSKI, Piotr
WARSZAWIANKA / POL
3 D3 V5 D4 V5 V5 D1 3 0.50 23 26 -3
BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
CZURLEJ, Jacek
WARSZAWA / POL
5 V5 V5 D4 D1 V5 D3 3 0.50 23 23 0
JUDA, Kamil
NAUKASZERMIERKI / POL
6 D1 D2 D3 D0 D2 D2 0 0.00 10 30 -20
KŁODZIŃSKI, Łukasz
LEON PAUL SZCZECIN / POL
7 D4 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.67 25 20 +5

Poule #3
On piste 4  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
MISSALA, Maciej
NAUKASZERMIERKI / POL
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
WALESIAK, Stanisław
NAUKASZERMIERKI / POL
2 D0 V5 V5 V5 D2 D2 3 0.50 19 26 -7
KANIEWSKI, Jan
NAUKASZERMIERKI / POL
3 D3 D3 D3 V5 D3 V5 2 0.33 22 23 -1
CNOTALSKI, Jerzy
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
4 D1 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.67 25 19 +6
PARDUS, Borys
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
5 D0 D4 D0 D2 D4 D0 0 0.00 10 30 -20
SABATOWSKI, Karol
KKS / POL
6 D2 V5 V4 D1 V5 V5 4 0.67 22 19 +3
FORAJTER, Roman
RYBNIK / POL
7 D1 V5 D4 D3 V5 D0 2 0.33 18 22 -4

Poule #4
On piste 5  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
MINKEVICIUS, Marius
LITWA / LTU
1 D1 V5 D1 V5 D3 D3 2 0.33 18 24 -6
GWIAZDA, Paweł
PTG SOKÓŁ MIELEC / POL
2 V4 V5 V5 D4 V5 D1 4 0.67 24 18 +6
ŁOJAK, Szymon
KS PUNATA WARSZAWA / POL
3 D2 D2 V5 V5 D3 D2 2 0.33 19 27 -8
DUDEK, Mariusz
STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX / POL
4 V5 D1 D4 V5 D2 D4 2 0.33 21 23 -2
ZDULSKI, Damian
NAUKASZERMIERKI / POL
5 D3 V5 D3 D2 D1 V5 2 0.33 19 28 -9
ZIEMECKI, Grzegorz
BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE / POL
6 V5 D4 V5 V5 V5 D1 4 0.67 25 19 +6
ZIENTALSKI, Mikołaj
KSZ WARSZAWIANKA / POL
7 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 16 +13

Poule #5
On piste 6  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
1 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 17 +9
KOZIELEWSKI, Michał
IKS WARSZAWA / POL
2 D4 D3 D1 V5 V5 V5 3 0.50 23 21 +2
KWIATEK, Łukasz
AKADEMIA BRONI / POL
3 V5 V5 D4 V5 V5 D4 4 0.67 28 21 +7
TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
4 D0 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 25 17 +8
SUSHCHEV, Hlib
UKRAINA / UKR
5 D2 D3 D4 D3 V4 V5 2 0.33 21 26 -5
KOWALSKI, Tomasz
PIAST GLIWICE / POL
6 D3 D0 D3 D3 D3 V5 1 0.17 17 27 -10
GÓRECKI, Adam
NAUKASZERMIERKI / POL
7 D3 D3 V5 D1 D3 D3 1 0.17 18 29 -11

Poule #6
On piste 8  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
1 V5 V5 V5 D4 V5 D4 4 0.67 28 17 +11
KYCIA, Grzegorz
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
2 D3 V5 D4 D3 D3 D0 1 0.17 18 27 -9
KOŁPAK, Jarosław
AZS AWF WROCŁAW / POL
3 D1 D2 V5 D0 D2 V5 2 0.33 15 24 -9
LELONEK, Tomasz
NAUKASZERMIERKI / POL
4 D1 V5 D3 D1 D0 D1 1 0.17 11 29 -18
PRZYBYŁKA, Leszek
KKS / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
6 D2 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.67 25 19 +6
DOBROWOLSKI, Rafał
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
7 V5 V5 D1 V5 D3 D4 3 0.50 23 20 +3

Poule #7
On piste 9  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
SHAIDA, Aleksander
NAUKASZERMIERKI / POL
1 D4 V5 V5 V5 D4 3 0.60 23 15 +8
SIEWICZ, Krzysztof
NAUKASZERMIERKI / POL
2 V5 D2 D4 V5 D1 2 0.40 17 23 -6
PRATSKO, Dzmitry
BIAŁORUŚ / BLR
3 D3 V5 V5 V5 D3 3 0.60 21 15 +6
ZALESKI, Grzegorz
POL
4 D1 V5 D1 V5 D1 2 0.40 13 23 -10
JUSZKIEWICZ, Piotr
SZCZECIN LEON PAUL / POL
5 D1 D4 D2 D4 D3 0 0.00 14 25 -11
HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13

Poule #8
On piste 10  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
SHAIDA, Uladzimir
BIAŁORUŚ / BLR
1 V5 V5 D0 V5 V5 4 0.80 20 11 +9
DIDYK, Vadym
UKRAINA / UKR
2 D3 V5 D1 D2 V5 2 0.40 16 21 -5
ZIEMBA, Michał
KSZ WARSZAWIANKA / POL
3 D2 D4 V5 D4 D4 1 0.20 19 22 -3
FALK, Adam
IKS WARSZAWA / POL
4 V1 V5 D2 V5 V5 4 0.80 18 11 +7
ADAMCZEWSKI, Wojciech
AZS AWF WARSZAWA / POL
5 D3 V5 V5 D3 V5 3 0.60 21 19 +2
BANYŚ, Marek
NAUKASZERMIERKI / POL
6 D2 D2 V5 D2 D3 1 0.20 14 24 -10

Poule #9
On piste 11  at 12:10
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
PRZYSUCHA, Paweł
NAUKASZERMIERKI / POL
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 16 +9
FOBER, Łukasz
NAUKASZERMIERKI / POL
2 D3 V5 V5 V5 D4 3 0.60 22 17 +5
ŻYCZKOWSKI, Adam
WARSZAWA / POL
3 D4 D2 V5 V3 V5 3 0.60 19 17 +2
FICA, Filip
AKADEMIA BRONI / POL
4 D1 D4 D4 V5 V5 2 0.40 19 20 -1
SZKODA, Tomasz
PUNTA WARSZAWA / POL
5 D4 D1 D2 D2 D4 0 0.00 13 23 -10
SZPYGIEL, Paweł
IKS WARSZAWA / POL
6 D4 V5 D1 D3 V5 2 0.40 18 23 -5

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 OLESZEWSKI, Mikołaj WARSZAWIANKA  POL  11  0.92  59  26  +33  Advanced
2 PRZYBYŁKA, Leszek KKS  POL  11  0.92  55  27  +28  Advanced
3 HAŚKO, Sergiusz GÓRNIK RADLIN  POL  10  0.91  54  30  +24  Advanced
4 ZIENTALSKI, Mikołaj KSZ WARSZAWIANKA  POL  10  0.83  58  29  +29  Advanced
5 MISSALA, Maciej NAUKASZERMIERKI  POL  10  0.83  55  26  +29  Advanced
6 BURLIKOWSKI, Bartosz AZS AWF WARSZAWA  POL  10  0.83  54  32  +22  Advanced
7 STARADYNAU, Aliaksei BIAŁORUŚ  BLR  10  0.83  54  34  +20  Advanced
8 SABATOWSKI, Karol KKS  POL  0.82  44  31  +13  Advanced
9 SHAIDA, Uladzimir BIAŁORUŚ  BLR  0.80  43  23  +20  Advanced
10 PRZYSUCHA, Paweł NAUKASZERMIERKI  POL  0.80  47  36  +11  Advanced
11 KWIATEK, Łukasz AKADEMIA BRONI  POL  0.75  55  35  +20  Advanced
12 TAMOSIUNAS, Mindaugas LITWA  LTU  0.75  51  36  +15  Advanced
13 BARTASKA, Giedrius LITWA  LTU  0.75  50  41  +9  Advanced
14 CZURLEJ, Jacek WARSZAWA  POL  0.73  48  34  +14  Advanced
15 ADAMCZEWSKI, Wojciech AZS AWF WARSZAWA  POL  0.73  46  33  +13  Advanced
16 SHAIDA, Aleksander NAUKASZERMIERKI  POL  0.70  46  28  +18  Advanced
17 FALK, Adam IKS WARSZAWA  POL  0.70  40  29  +11  Advanced
18 BETLEJA, Artur AZS AWF KATOWICE  POL  0.67  51  37  +14  Advanced
19 ZIEMECKI, Grzegorz BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE  POL  0.67  52  40  +12  Advanced
20 CNOTALSKI, Jerzy SUKS ZERWIKAPTUR  POL  0.67  50  43  +7  Advanced
21 GWIAZDA, Paweł PTG SOKÓŁ MIELEC  POL  0.67  48  41  +7  Advanced
22 FICA, Filip AKADEMIA BRONI  POL  0.64  48  40  +8  Advanced
23 SZPYGIEL, Paweł IKS WARSZAWA  POL  0.64  44  42  +2  Advanced
24 PRATSKO, Dzmitry BIAŁORUŚ  BLR  0.60  44  34  +10  Advanced
25 STARODUMOW, Andrzej PUNTA WARSZAWA  POL  0.58  52  35  +17  Advanced
26 ZAKRZEWSKI, Tomasz AZS AWF WARSZAWA  POL  0.58  49  44  +5  Advanced
27 DOBROWOLSKI, Rafał SUKS ZERWIKAPTUR  POL  0.58  47  44  +3  Advanced
28 TUSZYŃSKI, Piotr WARSZAWIANKA  POL  0.58  51  50  +1  Advanced
29 PILUTKIEWICZ, Igor NAUKASZERMIERKI  POL  0.55  47  44  +3  Advanced
30 KOZIELEWSKI, Michał IKS WARSZAWA  POL  0.50  49  44  +5  Advanced
31 RIABOV, Maksym UKRAINA  UKR  0.50  46  46  Advanced
32 ZALESKI, Grzegorz   POL  0.50  31  43  -12  Advanced
33 FOBER, Łukasz NAUKASZERMIERKI  POL  0.45  40  43  -3  Advanced
34 ŻYCZKOWSKI, Adam WARSZAWA  POL  0.45  38  43  -5  Advanced
35 FORAJTER, Roman RYBNIK  POL  0.42  35  37  -2  Advanced
36 ORZECHOWSKI, Radosław NAUKASZERMIERKI  POL  0.42  42  47  -5  Advanced
37 ŁOJAK, Szymon KS PUNATA WARSZAWA  POL  0.42  40  45  -5  Advanced
38 ZIEMBA, Michał KSZ WARSZAWIANKA  POL  0.40  39  41  -2  Advanced
39 DIDYK, Vadym UKRAINA  UKR  0.36  35  45  -10  Advanced
40 SIEWICZ, Krzysztof NAUKASZERMIERKI  POL  0.36  39  50  -11  Advanced
41 MINKEVICIUS, Marius LITWA  LTU  0.33  38  43  -5  Advanced
42 KŁODZIŃSKI, Łukasz LEON PAUL SZCZECIN  POL  0.33  44  50  -6  Advanced
43 SUSHCHEV, Hlib UKRAINA  UKR  0.33  43  50  -7  Advanced
44 WALESIAK, Stanisław NAUKASZERMIERKI  POL  0.33  34  53  -19  Advanced
45 SZKODA, Tomasz PUNTA WARSZAWA  POL  0.30  33  39  -6  Advanced
46 SOWIŃSKI, Janusz STSZERM LEGIA WARSZAWA  POL  0.27  34  43  -9  Advanced
47 KOŁPAK, Jarosław AZS AWF WROCŁAW  POL  0.27  26  47  -21  Advanced
48 DUDEK, Mariusz STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX  POL  0.25  37  48  -11  Advanced
49 LELONEK, Tomasz NAUKASZERMIERKI  POL  0.25  31  51  -20  Advanced
50 BANYŚ, Marek NAUKASZERMIERKI  POL  0.20  29  46  -17  Advanced
51 KANIEWSKI, Jan NAUKASZERMIERKI  POL  0.18  36  48  -12  Advanced
52 TUSZYŃSKI, Michał NAUKASZERMIERKI  POL  0.18  30  42  -12  Advanced
53 PARDUS, Borys AKADEMIA SZERMIERKI  POL  0.18  27  52  -25  Advanced
54 GÓRECKI, Adam NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  37  57  -20  Advanced
55 ZDULSKI, Damian NAUKASZERMIERKI  POL  0.17  32  58  -26  Advanced
56 JUSZKIEWICZ, Piotr SZCZECIN LEON PAUL  POL  0.10  29  49  -20  Advanced
57T KYCIA, Grzegorz AKADEMIA SZERMIERKI  POL  0.08  29  57  -28  Advanced
57T KOWALSKI, Tomasz PIAST GLIWICE  POL  0.08  29  57  -28  Advanced
59 JUDA, Kamil NAUKASZERMIERKI  POL  0.08  21  56  -35  Advanced
60 ORNASS-KUBACKI, Marcin NAUKASZERMIERKI  POL  0.08  18  59  -41  Advanced
Round Scores
View tableau from
Table of 64 Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
             
(1) OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
 
  (1) OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
 
(64) -BYE-   
    (1) OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
 
(33) FOBER, Łukasz
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 7 
  (33) FOBER, Łukasz
NAUKASZERMIERKI / POL
 
 
(32) ZALESKI, Grzegorz
POL
 
15 - 11   
    (1) OLESZEWSKI, Mikołaj
WARSZAWIANKA / POL
 
(17) FALK, Adam
IKS WARSZAWA / POL
 
  14 - 8 
  (17) FALK, Adam
IKS WARSZAWA / POL
 
   
(48) DUDEK, Mariusz
STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX / POL
 
15 - 4     
    (16) SHAIDA, Aleksander
NAUKASZERMIERKI / POL
 
 
(49) LELONEK, Tomasz
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 10   
  (16) SHAIDA, Aleksander
NAUKASZERMIERKI / POL
 
 
(16) SHAIDA, Aleksander
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 4   
    (25) STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
 
(9) SHAIDA, Uladzimir
BIAŁORUŚ / BLR
 
  15 - 9 
  (9) SHAIDA, Uladzimir
BIAŁORUŚ / BLR
 
   
(56) JUSZKIEWICZ, Piotr
SZCZECIN LEON PAUL / POL
 
15 - 10     
    (24) PRATSKO, Dzmitry
BIAŁORUŚ / BLR
 
   
(41) MINKEVICIUS, Marius
LITWA / LTU
 
  15 - 14     
  (24) PRATSKO, Dzmitry
BIAŁORUŚ / BLR
 
     
(24) PRATSKO, Dzmitry
BIAŁORUŚ / BLR
 
15 - 8       
    (25) STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
 
 
(25) STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
 
  15 - 13   
  (25) STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
 
   
(40) SIEWICZ, Krzysztof
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 7     
    (25) STARODUMOW, Andrzej
PUNTA WARSZAWA / POL
 
 
(57T) KOWALSKI, Tomasz
PIAST GLIWICE / POL
 
  15 - 6   
  (8) SABATOWSKI, Karol
KKS / POL
 
 
(8) SABATOWSKI, Karol
KKS / POL
 
15 - 5   
    (13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
(5) MISSALA, Maciej
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 14 
  (5) MISSALA, Maciej
NAUKASZERMIERKI / POL
 
   
(60) ORNASS-KUBACKI, Marcin
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 2     
    (5) MISSALA, Maciej
NAUKASZERMIERKI / POL
 
   
(37) ŁOJAK, Szymon
KS PUNATA WARSZAWA / POL
 
  15 - 9     
  (37) ŁOJAK, Szymon
KS PUNATA WARSZAWA / POL
 
     
(28) TUSZYŃSKI, Piotr
WARSZAWIANKA / POL
 
15 - 14       
    (12) TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
 
   
(21) GWIAZDA, Paweł
PTG SOKÓŁ MIELEC / POL
 
  15 - 10     
  (44) WALESIAK, Stanisław
NAUKASZERMIERKI / POL
 
       
(44) WALESIAK, Stanisław
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 14         
    (12) TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
 
     
(53) PARDUS, Borys
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
 
  15 - 11       
  (12) TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
 
     
(12) TAMOSIUNAS, Mindaugas
LITWA / LTU
 
15 - 8       
    (13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
 
(13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
  15 - 11   
  (13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
   
(52) TUSZYŃSKI, Michał
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 9     
    (13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
   
(45) SZKODA, Tomasz
PUNTA WARSZAWA / POL
 
  15 - 11     
  (20) CNOTALSKI, Jerzy
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
 
     
(20) CNOTALSKI, Jerzy
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
 
15 - 10       
    (13) BARTASKA, Giedrius
LITWA / LTU
 
 
(29) PILUTKIEWICZ, Igor
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 13   
  (29) PILUTKIEWICZ, Igor
NAUKASZERMIERKI / POL
 
   
(36) ORZECHOWSKI, Radosław
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 9     
    (29) PILUTKIEWICZ, Igor
NAUKASZERMIERKI / POL
 
 
(61) -BYE-    15 - 13   
  (4) ZIENTALSKI, Mikołaj
KSZ WARSZAWIANKA / POL
 
 
(4) ZIENTALSKI, Mikołaj
KSZ WARSZAWIANKA / POL
 
   
    (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
(3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
  15 - 9 
  (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
   
(62) -BYE-       
    (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
   
(35) FORAJTER, Roman
RYBNIK / POL
 
  15 - 12     
  (30) KOZIELEWSKI, Michał
IKS WARSZAWA / POL
 
     
(30) KOZIELEWSKI, Michał
IKS WARSZAWA / POL
 
15 - 8       
    (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
   
(19) ZIEMECKI, Grzegorz
BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE / POL
 
  15 - 5     
  (19) ZIEMECKI, Grzegorz
BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE / POL
 
       
(46) SOWIŃSKI, Janusz
STSZERM LEGIA WARSZAWA / POL
 
15 - 14         
    (19) ZIEMECKI, Grzegorz
BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE / POL
 
     
(51) KANIEWSKI, Jan
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 13       
  (14) CZURLEJ, Jacek
WARSZAWA / POL
 
     
(14) CZURLEJ, Jacek
WARSZAWA / POL
 
15 - 10       
    (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
   
(11) KWIATEK, Łukasz
AKADEMIA BRONI / POL
 
  15 - 8     
  (11) KWIATEK, Łukasz
AKADEMIA BRONI / POL
 
       
(54) GÓRECKI, Adam
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 12         
    (11) KWIATEK, Łukasz
AKADEMIA BRONI / POL
 
       
(43) SUSHCHEV, Hlib
UKRAINA / UKR
 
  14 - 11         
  (22) FICA, Filip
AKADEMIA BRONI / POL
 
         
(22) FICA, Filip
AKADEMIA BRONI / POL
 
15 - 8           
    (6) BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(27) DOBROWOLSKI, Rafał
SUKS ZERWIKAPTUR / POL
 
  15 - 10       
  (38) ZIEMBA, Michał
KSZ WARSZAWIANKA / POL
 
       
(38) ZIEMBA, Michał
KSZ WARSZAWIANKA / POL
 
15 - 10         
    (6) BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(59) JUDA, Kamil
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  15 - 13       
  (6) BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(6) BURLIKOWSKI, Bartosz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 4       
    (3) HAŚKO, Sergiusz
GÓRNIK RADLIN / POL
 
 
(7) STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
 
  15 - 14   
  (7) STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
 
   
(57T) KYCIA, Grzegorz
AKADEMIA SZERMIERKI / POL
 
15 - 5     
    (7) STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
 
   
(39) DIDYK, Vadym
UKRAINA / UKR
 
  15 - 9     
  (26) ZAKRZEWSKI, Tomasz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(26) ZAKRZEWSKI, Tomasz
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 11       
    (7) STARADYNAU, Aliaksei
BIAŁORUŚ / BLR
 
   
(23) SZPYGIEL, Paweł
IKS WARSZAWA / POL
 
  15 - 6     
  (23) SZPYGIEL, Paweł
IKS WARSZAWA / POL
 
       
(42) KŁODZIŃSKI, Łukasz
LEON PAUL SZCZECIN / POL
 
15 - 13         
    (10) PRZYSUCHA, Paweł
NAUKASZERMIERKI / POL
 
     
(55) ZDULSKI, Damian
NAUKASZERMIERKI / POL
 
  12 - 5       
  (10) PRZYSUCHA, Paweł
NAUKASZERMIERKI / POL
 
     
(10) PRZYSUCHA, Paweł
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 8       
    (18) BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
 
 
(15) ADAMCZEWSKI, Wojciech
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 13   
  (50) BANYŚ, Marek
NAUKASZERMIERKI / POL
 
   
(50) BANYŚ, Marek
NAUKASZERMIERKI / POL
 
15 - 12     
    (18) BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
 
   
(47) KOŁPAK, Jarosław
AZS AWF WROCŁAW / POL
 
  15 - 8     
  (18) BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
 
     
(18) BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
 
15 - 3       
    (18) BETLEJA, Artur
AZS AWF KATOWICE / POL
 
 
(31) RIABOV, Maksym
UKRAINA / UKR
 
  15 - 8   
  (31) RIABOV, Maksym
UKRAINA / UKR
 
   
(34) ŻYCZKOWSKI, Adam
WARSZAWA / POL
 
15 - 10     
    (2) PRZYBYŁKA, Leszek
KKS / POL
 
 
(63) -BYE-    11 - 9   
  (2) PRZYBYŁKA, Leszek
KKS / POL
 
 
(2) PRZYBYŁKA, Leszek
KKS / POL
 
   
   

Final Results
Event finished at 17:54
Place Name Club(s) Country
1 HAŚKO, Sergiusz GÓRNIK RADLIN  POL 
2 BARTASKA, Giedrius LITWA  LTU 
3T BETLEJA, Artur AZS AWF KATOWICE  POL 
3T STARODUMOW, Andrzej PUNTA WARSZAWA  POL 
5 OLESZEWSKI, Mikołaj WARSZAWIANKA  POL 
6 BURLIKOWSKI, Bartosz AZS AWF WARSZAWA  POL 
7 STARADYNAU, Aliaksei BIAŁORUŚ  BLR 
8 TAMOSIUNAS, Mindaugas LITWA  LTU 
9 PRZYBYŁKA, Leszek KKS  POL 
10 MISSALA, Maciej NAUKASZERMIERKI  POL 
11 PRZYSUCHA, Paweł NAUKASZERMIERKI  POL 
12 KWIATEK, Łukasz AKADEMIA BRONI  POL 
13 SHAIDA, Aleksander NAUKASZERMIERKI  POL 
14 ZIEMECKI, Grzegorz BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE  POL 
15 PRATSKO, Dzmitry BIAŁORUŚ  BLR 
16 PILUTKIEWICZ, Igor NAUKASZERMIERKI  POL 
17 ZIENTALSKI, Mikołaj KSZ WARSZAWIANKA  POL 
18 SABATOWSKI, Karol KKS  POL 
19 SHAIDA, Uladzimir BIAŁORUŚ  BLR 
20 CZURLEJ, Jacek WARSZAWA  POL 
21 FALK, Adam IKS WARSZAWA  POL 
22 CNOTALSKI, Jerzy SUKS ZERWIKAPTUR  POL 
23 FICA, Filip AKADEMIA BRONI  POL 
24 SZPYGIEL, Paweł IKS WARSZAWA  POL 
25 ZAKRZEWSKI, Tomasz AZS AWF WARSZAWA  POL 
26 KOZIELEWSKI, Michał IKS WARSZAWA  POL 
27 RIABOV, Maksym UKRAINA  UKR 
28 FOBER, Łukasz NAUKASZERMIERKI  POL 
29 ŁOJAK, Szymon KS PUNATA WARSZAWA  POL 
30 ZIEMBA, Michał KSZ WARSZAWIANKA  POL 
31 WALESIAK, Stanisław NAUKASZERMIERKI  POL 
32 BANYŚ, Marek NAUKASZERMIERKI  POL 
33 ADAMCZEWSKI, Wojciech AZS AWF WARSZAWA  POL 
34 GWIAZDA, Paweł PTG SOKÓŁ MIELEC  POL 
35 DOBROWOLSKI, Rafał SUKS ZERWIKAPTUR  POL 
36 TUSZYŃSKI, Piotr WARSZAWIANKA  POL 
37 ZALESKI, Grzegorz   POL 
38 ŻYCZKOWSKI, Adam WARSZAWA  POL 
39 FORAJTER, Roman RYBNIK  POL 
40 ORZECHOWSKI, Radosław NAUKASZERMIERKI  POL 
41 DIDYK, Vadym UKRAINA  UKR 
42 SIEWICZ, Krzysztof NAUKASZERMIERKI  POL 
43 MINKEVICIUS, Marius LITWA  LTU 
44 KŁODZIŃSKI, Łukasz LEON PAUL SZCZECIN  POL 
45 SUSHCHEV, Hlib UKRAINA  UKR 
46 SZKODA, Tomasz PUNTA WARSZAWA  POL 
47 SOWIŃSKI, Janusz STSZERM LEGIA WARSZAWA  POL 
48 KOŁPAK, Jarosław AZS AWF WROCŁAW  POL 
49 DUDEK, Mariusz STOWARZYSZENIE SZERMIERCZE FENIX  POL 
50 LELONEK, Tomasz NAUKASZERMIERKI  POL 
51 KANIEWSKI, Jan NAUKASZERMIERKI  POL 
52 TUSZYŃSKI, Michał NAUKASZERMIERKI  POL 
53 PARDUS, Borys AKADEMIA SZERMIERKI  POL 
54 GÓRECKI, Adam NAUKASZERMIERKI  POL 
55 ZDULSKI, Damian NAUKASZERMIERKI  POL 
56 JUSZKIEWICZ, Piotr SZCZECIN LEON PAUL  POL 
57T KYCIA, Grzegorz AKADEMIA SZERMIERKI  POL 
57T KOWALSKI, Tomasz PIAST GLIWICE  POL 
59 JUDA, Kamil NAUKASZERMIERKI  POL 
60 ORNASS-KUBACKI, Marcin NAUKASZERMIERKI  POL